... O Rowan ...

Rowan

[ Další fotky... ]

    Narodila jsem se jednoho chladného lednového rána roku 1982 v jakémsi příhraničním městečku. Trvalo to ještě pár hodin, než jsem mohla přivítat vycházející sluníčko svým řevem. Maminka mezitím potajmu konzumovala zelenou bábovku(hrozně se styděla za tu zelenou barvu), kterou jí tatínek s láskou upekl a přinesl do porodnice.

    A tak jsem ve městě ze kterého si nepamatuji jediný dům vyrůstala zhruba do dvou let. Rodiče se ještě několikrát přestěhovali (nejdelší vzdálenost byla tuším přes půl republiky), až se nakonec usadili v Praze. I když i tady jsme se již párkrát stěhovali. S rodiči jsem i jinak vcelku hodně cestovala na nejrůznější místa a to už mi zůstalo. Jenom teď už jezdím bez rodičů.... Člověk zkrátka musí občas zmizet někam do přírody.... možná pro krásu návratů:-)

    Za svůj krátký život jsem stihla vystudovat základku, střední, učňák a teď studuji i vysokou, kde kritizuji výukové metody;-) Za rok dělám bakalářky, tak zvažuju co dál... Zatím jsem strojař, keramik a příští rok snad i ten zahradník:-)

    Mezi moje hlavní koníčky patří kytky, nejen je umět pojmenovat, ale i je použít a rozumět... Vyrábím z nich nejrůznější věc přes sirupy, marmelády, vínečko až po slaměný ozdoby. Docela hodně mě zajímá v přírodě všechno co se dá sníst víc jak jednou a i to ostatní:-D Další věcí, která mě zajímá a baví jsou naše evropské kulturní tradice, zvyky, svátky, řemesla, život, kultura.... Zajímám se hlavně o vikingy a kelty. Ale co my dneska víme.... Daleko živější je importovaná indiánská tradice, která se v Čechách dneska silně rozvíjí a já z ní taky čerpám. Pozvání do sauny (ini)odmítám jenom zřídka;-)

    Ze sportovních aktivit čas od času provozuji lasování, taiči a šerm. Sem tam mám možnost se projet na koni. Obzvlášť ráda jezdím bez sedla. Vítr, rytmus koně ve cvalu, vlající hříva....prostě nádhera.

    Často chodím do přírody na delší či kratší jedno i vícedenní výlety ve všech ročních obdobích. Říká se, že člověk krajinu nepozná, dokud v ní nestráví alespoň jednu noc. Dokud se nenadýchá jejího soumraku a nebude mžourat do jejího úsvitu, dokud nesplyne s jejím rytmem. Čadící ohýnek. A ticho :-)

    Ráda fotím, hlavně přírodu.... ale když už se naskytne nějaká ta akcička tak jí taky ráda zdokumentuju:-)

    Moc ráda si přečtu nějakou tu knihu...

    Taky vyrábím nejrůznější věci.... vyřezávám, kovu, pletu, karetkuju, šiju, slámuju, sem tam i maluju a určitě dělám i spoustu dalších věcí:-) Třeba keramiku. Jen kdyby bylo víc času...

    Mám ráda:
- temně šedé podzimní mraky, takové ty nadýchané a převalující se. Občas pod nima proletí zlatý list, občas se z nich spustí déšť
- větrné počasí
- pohádky, pověsti, legendy a poesii, či jiný dobrý příběh... ať už vyprávěné, n. v knižní podobě. Nevyhýbám se ani odborné literatuře.
- déšť či vánici. Je supr, když má pak člověk k dispozici nějaké suché, ideálně i teplé místo, kam se může uchýlit v případě že je zcela promočen :-D
- dobrý kamarády
- sluníčko probleskující mezi mraky
- řežavé uhlíky svítící do noci. Teprve na vandru v zimě si člověk uvědomí jak moc je oheň důležitej
- rozkvetlý louky, lesy, skály.... zkrátka přírodu:-)
- koně a kočky.... ale i jiný zvířátka
- dobrý jídlo (ovčí či kozí sýry a jogurty, pohanku, smažák, ovoce a zeleninu, maso na mnoho způsobů, jablečný palačinky, chleba s máslem, vajíčka...) a pití (pivo, medovinu, víno, dobrý čaje, mléko rovnou od krávy, lassi, masalu a pomerančovej juice)
- koupání
- jaro, léto, podzim a zimu:-) Každý z těch ročních období má něco do sebe:-)
- vysokou trávu (obvzlášť Calamagrostis epigeos bejvá úžasná)
- posezení u krbu. To když je zima a mě se nechce ven. A nebo jsem se právě vrátila a pomalu rozmrzám.... škoda že krb mám k dispozici jenom občas...
- dobrý cesty :-)
- život

    Co nemám ráda:
Lhostejnost, byrokracii, neochotu, neupřímnost, protokoly a zbytečný nařízení, podrazy, chození kolem horký kaše, reklamu, supermarkety, kde stejně nic nemaj, aroganci, lidskou hloupost.

    Co plánuju:
- Chci si udělat sněžnice a pak vyrážet na zimní výpravy právě na nich, zcela mimo cesty
- Ráda bych cestovala trochu víc do zahraničí, spíše na sever než na jih, ale to se teprve ukáže kam mě vítr zavane...
- Jednou bych chtěla chovat včely

  ?
pošli mi ho wanahcawin@centrum.cz
  Praha