... O Eyan ...

Eyan

[ Další fotky... ]

    Narodila jsem se v roce 1982 v pražské porodnici pod písmenem B. Áčko dostala moje o minutu starší sestra. O pár let později po několika pokusech se přejmenovat jsem se nakonec nazvala Eyjan. Po základce jsem se vrhla na střední školu obor zubní technik. A protože mě bavila Angličtina, sponzorovala jsem si - částečně ( za zbytek dík rodičům) roční studium na jazykové škole - Angličtina, Italština. Až po téhle škole jsem dostala odvahu odjet do Anglie a ztrávit tam půl roku jako au pair. Kdo má rád děti, i rozmazlené, vřele doporučuju (i klukum). Je to zkušenost k nezaplacení!! Po návratu z GB jsem začala pracovat v zubní laboratoři. Na prázdniny jezdim do Anglie, protože moje Áčko tam momentálně přebývá.

    Co mám ráda : Cestování to je moje. Co jsem zatim stihla stálo za to ( Sicílie, Pompeje, Skotsko, Dublin, Island). Jeden z největších zájmů jsou koně. Moct se prohánět po loukách a lesích bez sedla. Když mám čas, sednu si ke stolku a vytvářim malířská dílka. Olejovky, tuže, uhly, akryl, akvarel - tohle všechno se u nás najde. Jinak se zabývám výrobou všech možných užitečných i ozdobných předmětů nebo dárečků pro kamarády. Při tom si s chutí pustim rádio a poslouchám rozhlasové hry nebo pohádky. Jezdim na čundry kamkoliv. Stačí mi když se můžu toulat po lese a spát pod širákem nebo převisem nebo na posedu. V létě bereme kanoje a jedeme nějakou řeku. V zimě nepohrdnu lyžema jak sjezdovkama tak běžkama. Na podzim se procházim barvící se krajinou, pozoruju stromy a dýchám vůni trávy, dřeva, deště a země (podzim mám nejraději)

    Co nemám ráda : namyšlenost, machry a frajírky, trapasy, strašidelný sny, sliby a žádný činy, vedro v autobuse, kocovinu, pavouky a otravný hmyzy, repelent v oku :) , závist, podlejzavost, ...

    Co čtu : mám ráda fantazy, sci-fi, keltskou či jinou mytologii a legendy ( Osud dětí Lyra, Tristan a Isolda). Začtu se i do anglicky psané knihy(Lord Of The Rings nebo knížky E.A. Poe). Kdysi jsem zhltla Antologii Beatles na posezení.

    Filmy : například Donney Darko, Pán prstenů 1.2.3., Zaříkávač koní, Záhada Blairwitch, filmy Svěráka a Smoljaka, ...

    Hudba : vše od Nohavici, Plíhal , Dobeš, Asonance, Blackmores Night, Beatles, Lord of the Dance, keltská hudba, ...

    Jídlo: mám ráda skoro všechno, ale nejvíc si pochutnám na francouzských bramborách, rajský omáčce, koprovce, buřtech na pivu, buřtguláši, ovocných knedlících, palačinkách, domácích buchtách, bábovce či koblihu.Ale taky na čerstvém pečivu s máslem, ovoci, zeleninových salátech....A na konec bych si ještě dala brambory z popela a vůbec cokoliv pečené na ohni :)

  ?
pošli mi ho evabek@seznam.cz
  Praha